Ulubione
Zuma Line- renomowany producent oświetlenia łazienkowego

Zuma Line- renomowany producent oświetlenia łazienkowego


Osoby, które remontują łazienkę, skupiają się przede wszystkim na odpowiednim dobraniu poszczególnych elementów wyposażenia, płytek, ceramiki sanitarnej, baterii łazienkowych czy mebli. Zakup oraz optymalny wybór oświetlenia łazienki pozostawiony jest na samym końcu. Jak podkreślają projektanci wnętrz, to właśnie dobre oświetlenie łazienkowe nie tylko będzie przysłowiową wisienką na torcie samej aranżacji, ale także będzie miało wpływ na optyczne powiększenie wnętrza, a także i na jego funkcjonalność. W dzisiejszym wpisie chcemy przybliżyć lampy, kinkiety, oczka świetlne Zuma Line, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Zapraszamy.

Jak dobrać oświetlenie do dużej łazienki?

W wielu poprzednich artykułach poruszaliśmy problem związany z aranżacją małych łazienek. Podpowiadamy w nich, w jaki sposób je urządzić, by były funkcjonalne oraz ciekawe wizualnie. Duże łazienki także są pomieszczeniami, na które trzeba mieć pomysł, które należy w zaplanowany sposób urządzić. Nawet bowiem mając do dyspozycji dużo miejsca, można złą aranżacją sprawić, że łazienka nie będzie ergonomiczna.

Oświetlenie z pewnością jest jednym z tych elementów wyposażenia, który właśnie w dużych łazienkach powinno być szczegółowo dobrane. Przestronne łazienki warto jest podzielić na strefy, na mokrą i suchą. Do takich aranżacji powinno dobrać się nie tylko oświetlenie główne (sufitowe), ale także boczne czy dekoracyjne. Jednym z głównych błędów aranżacyjnych jest zastosowanie tylko światła sufitowego, które może być po prostu niewystarczające, gdy trzeba wykonać dane czynności higieniczne, takie jak makijaż, uczesać włosy czy golić się.

Oczywiście sam typ oświetlenia, jego rodzaj czy design powinien być dobrany ściśle do danej aranżacji. Oczywiście inne lampy czy kinkiety Zuma Line znajdą się w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznycznych a inne w łazienkach klasycznych, retro. Zauważyć można, że coraz chętniej projektanci wnętrz decydują się na odważne rozwiązania, polegające na dobraniu oświetlenia, które jest wręcz kontrastujące z całym zamysłem aranżacyjnym. I tak w łazienkach ultranowoczesnych spotkać można lampy bogato zdobione, nawiązujące estetyką do modeli vintage.

 dobrze oświetlona łazienka

Oświetlenie nad lustro - które wybrać?

Lustro jest jednym z ważniejszych elementów strefy umywalki. Nie tylko dzięki niemu można wykonać dane czynności higieniczne czy po prostu się przejrzeć, ale także lustro jest niezaprzeczalną ozdobą wnętrza. Dobrze dobrane ma wpływ na optyczne powiększenie wnętrza, a także i na charakter samej aranżacji.

Bez różnicy na to czy w łazience znajduje się okno czy też nie, warto jest zadbać o to optymalne oświetlenie lustra. Światło powinno być rozmieszczone w taki sposób, by cień nie padał na twarz, a także by odcień skóry był jak naturalny lub zbliżony do naturalnego. Jest to ważne podczas wykonywania makijażu i innych czynności. Eksperci podkreślają, że jednym z lepszych rozwiązań jest zamontowanie oświetlenia po obu stronach lustra. Najlepiej sprawdzają się kinkiety Zuma Line. W nowoczesnych aranżacjach mogą to być kinkiety proste, z matowym wykończeniem, które obecnie cieszą się chyba największą popularnością. W łazienkach, w których znajdują się czarne baterie, kabiny prysznicowe z czarnymi profilami idealnie sprawdzą się czarne kinkiety Zuma Line. W takiej łazience mogą sprawdzić się także białe kinkiety Zuma Line, które będą ciekawym kontrapunktem kolorystycznym.

W łazienkach retro lub klasycznych można pokusić się o modele dekoracyjne, stylizowane, które będą idealnie pasowały do wielu aranżacji. Mogą być to modele ciekawie rzeźbione z ornamentami w kolorze postarzanej miedzi, złota antycznego czy chromu.

 lampa zuma line

Ledowe oświetlenie łazienkowe

Jest wiele rodzajów oświetlenia, które mogą być stosowane w łazienkach. Najpopularniejszym jest jednak oświetlenie LED. Do zalet tego rodzaju oświetlenia należy zaliczyć z pewnością czas eksploatacji, który jest nawet 25 razy dłuższy, niż w przypadku innego oświetlenia. Do zalet należy zaliczyć, także to, że oświetlenie LED nie nagrzewa się mocno. Oświetlenie LED ma także niezwykle ważną zaletę, szczególnie z dzisiejszej perspektywy, mianowicie do produkcji tego rodzaju oświetlenia nie używa się rtęci, ani innych szkodliwych dla środowiska naturalnego materiałów, na proekologiczne atuty ma oczywiście też wpływ długość eksploatacji.

Przeciwnicy oświetlenia LED uważają, że kosztuje ono znacznie więcej, niż inne rodzaje. Koszt rzeczywiście jest wyższy, jednak należy pamiętać, że eksploatacja oświetlenia LED jest bardzo długa, tym samym zakup taki po prostu się opłaca.

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroki wybór oświetlenia łazienkowego. Poszczególne modele różnią się nie tylko ogólnym designem, producentem, ale także i materiałem z jakich zostały wykonane czy rodzajem. Posiadamy w ofercie kinkiety łazienkowe, plafony, żyrandole czy oczka świetlne. Ze względu na tak szeroki asortyment oraz różnorodność wybrać można modele, które sprawdzą się w łazienkach nowoczesnych, minimalistycznych, klasycznych, skandynawskich czy retro. Eksperci, projektanci wnętrz, a także i klienci indywidualni chętnie wybierają oświetlenie łazienkowe Zuma Line. Produkty tej marki cechuje wysoka jakość wykonania, ciekawe wzornictwo oraz dopracowanie każdego detalu.

 lampy wiszące Zuma Line

Inne rodzaje dodatkowego oświetlenia łazienkowego

Warto wspomnieć także o tym, że w łazienkach mogą znaleźć się inne rodzaje łazienkowego oświetlenia. Jednymi są taśmy LED. To dzięki nim można ciekawie oświetlić i zaaranżować daną strefę. Taśmy LED najczęściej montowane są w pobliżu wanny, ale nie tylko. Mogą być montowane wokół lustra, za meblami oraz wszędzie tam, gdzie tylko chcemy.

Ważnym rodzajem oświetlenia jest także okno. W łazienkach, w których znajduje się okno naturalne światło z pewnością ułatwia wykonywanie danych czynności higienicznych. Samo okno jest także nieocenione podczas wentylacji pomieszczenia czy optycznego powiększenia wnętrza.

Łazienka jest obecnie miejscem, w którym nie tylko wykonywane są dane czynności higieniczne, ale także i miejsce odpoczynku, relaksu. Jeśli łazienka pełni taką właśnie rolę, to nie może zabraknąć w niej aromatycznych świec. Mogą być one ustawione w pobliżu wanny, na parapecie okna czy w innych miejscach.POWIĄZANI PRODUCENCI